Martina VENIGEROVÁ


( * 1. 11. 1974 )je herečka a moderátorka, která své umělecké aktivity dělí mezi divadlo, moderování, práci dramaturga společenských akcí a focení. Fotografi i se věnuje od roku 2008 pod vedením Ondřeje Neffa. Zabývá se zejména fotografi í živou, divadelní a reportážní. ... když jsem spatřila svět pomocí hledáčku fotoaparátu, všechno najednou získalo nový rozměr.
Na okamžik jsem se mohla zastavit a zachytit prchavý okamžik, tak, jak to umí jen fotografi e. Snad proto ji mám tolik ráda. Díky focení jsem pro sebe získala něco navíc. Divadlo je moje niterná záležitost, jeho krása je právě v nevratnosti každého momentu a ta krása skončí vždy, když se zavře opona.
Než jsem sama vystudovala herectví, vždycky mě zajímalo, co se děje právě za oponou. Dnes vím, že divadlo má i svou vůni, atmosféru a že skýtá mnohá tajemství. Také hodiny a hodiny tvrdé práce. A právě to bych vám touto cestou chtěla ukázat. Za některé věci se neděkuje, za jiné by se naopak mělo děkovat dvakrát.
Proto děkuji Petru Mikeskovi a jeho hercům, že mi umožnili být u toho. Vedení Městského divadla Mladá Boleslav, že umožnilo, abyste u toho mohli být nyní i vy. Astonovi, který mi ukazuje cestu. Alici Neugebaurové, že mě v tom nenechala vykoupat, a své rodině, která mi neustále umožňuje znovu a znovu s něčím začínat